studialicencjackie.info
Warszawa, Polska

Zarządzanie i psychologia biznesu

I stopnia licencjackie
Spis treści
Zarządzanie i psychologia biznesu studies

Zarządzanie i psychologia biznesu na ALK

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: społeczne
System studiów: sta­cjo­nar­ne, nie­sta­cjo­nar­ne

Test. Odpowiedz na pytania i sprawdź czy Zarządzanie i psychologia biznesu to kierunek dla Ciebie!

Zarządzanie i psychologia biznesu test

Odpowiedz na wszystkie pytania i sprawdź, czy kierunek Zarządzanie i psychologia biznesu jest dla Ciebie!

1. Czy interesuje Cię łączenie wiedzy o zarządzaniu z zagadnieniami psychologicznymi w kontekście biznesu?

2. Czy fascynuje Cię analiza zachowań pracowników i kierowników w środowisku biznesowym?

3. Czy widzisz siebie jako menedżera, który wykorzystuje narzędzia psychologiczne do motywowania zespołu?

4. Czy interesuje Cię badanie procesów decyzyjnych oraz wpływu emocji na zarządzanie przedsiębiorstwem?

5. Czy pasjonuje Cię rozwijanie umiejętności interpersonalnych oraz budowanie efektywnych zespołów?

6. Czy interesuje Cię stosowanie strategii zarządzania opartych na analizie psychologicznej motywacji pracowników?

7. Czy widzisz siebie pracującym w roli konsultanta ds. zarządzania zasobami ludzkimi z wykorzystaniem psychologii?

8. Czy interesuje Cię tworzenie programów rozwoju osobistego i szkoleń dla pracowników?

9. Czy widzisz siebie jako lidera, który potrafi zarządzać stresem i emocjami w sytuacjach kryzysowych?

10. Co najbardziej przyciąga Cię do kierunku Zarządzanie i psychologia biznesu?

Definicje i cytaty

Psychologia
Psychologia (od stgr. ψυχή Psyche = dusza, i λόγος logos = słowo, myśl, rozumowanie) – nauka badająca mechanizmy i prawa rządzące psychiką oraz zachowaniami człowieka. Psychologia bada również wpływ zjawisk psychicznych na interakcje międzyludzkie oraz interakcję z otoczeniem. Psychologia jako nauka dotyczy ludzi, ale mówi się również o psychologii zwierząt (czyli zoopsychologii), chociaż zachowaniem się zwierząt zajmuje się także dziedzina biologii – etologia.
Psychologia biznesu
Psychologia biznesu – dziedzina nauki zajmująca się aplikacją teorii psychologii w warunkach biznesowych, stosowana w celu zwiększenia efektywności pracowników i konkurencyjności organizacji. Psychologia biznesu jest dyscypliną stosowaną w szeroko rozumianym otoczeniu organizacji, obejmującą pracowników, kadrę zarządzającą, akcjonariuszy firmy, producentów i klientów. Bada zachowania, emocje i postawy ludzi związanych z organizacją. Przyczynia się do sprawnego funkcjonowania organizacji przez wpływanie na wydajność i satysfakcję pracowników, badanie warunków i atmosfery pracy, zwiększanie efektywności kadry zarządzającej oraz wykorzystanie potencjału marki poprzez reklamę.
Zarządzanie
Zarządzanie – ogólny zakres działań, procesów i decyzji, których zastosowanie w odniesieniu do zasobów, osób, kapitału lub organizacji ma zapewnić warunki do efektywnego ich funkcjonowania prowadzącego do osiągnięcia postawionych celów.
Psychologia
Jeśli chce się odkrywać nowe światy, najlepiej ich szukać poza psychologią. Daje ona złudzenie głębi, lecz takie samo złudzenie wywołują umieszczone naprzeciw siebie lustra.
Autor: William Kirk Kilpatrick
Psychologia
Prawdziwemu chrześcijaństwu nie jest po drodze z psychologią. Kiedy próbuje się je łączyć, kończy się to najczęściej rozwodnieniem chrześcijaństwa, nie zaś chrystianizacją psychologii. Jednak proces ten jest subtelny i rzadko zauważany.
Autor: William Kirk Kilpatrick: Psychologiczne uwiedzenie. Czy psychologia zastąpi religię? W Drodze, Poznań 2007, s. 20.
Psychologia
Psychologia we współczesnym społeczeństwie zajmuje najbardziej centralną pozycję, stając się głównym motorem przemian i przekształcania świadomości społecznej. Zastosowanie psychologii społecznej w wychowaniu przejawia się dziś np. jako modyfikacja postaw prowadząca do przebudowy światopoglądu w kierunku globalizmu, gdzie np. ustala się następujące kierunki: od nacjonalizmu do internacjonalizmu; od tradycjonalizmu do materializmu; od surowości do tolerancji (w wychowaniu dzieci); od systemu patriarchalnego do równości demokratycznej i inne związane także ze znaczeniem psychologii w „nowym” społeczeństwie.
Autor: Aleksander Posacki, Psychologia i New Age, Fenomen – Wydawnictwo Arka Noego, Gdańsk 2007, s. 28.

Co przemawia za wyborem studiów w Warszawie?

Warszawa

Stolica pełna możliwości
Warszawa, jako centrum polityczne, gospodarcze i kulturalne kraju, otwiera przed studentami nieograniczone szanse na nawiązywanie kontaktów oraz uczestnictwo w prestiżowych wydarzeniach. To miejsce, gdzie działalność instytucji publicznych i międzynarodowych organizacji tworzy unikalne środowisko sprzyjające rozwojowi zawodowemu.

Dynamiczny rynek pracy
Miasto przyciąga największe przedsiębiorstwa oraz innowacyjne startupy, co zapewnia dostęp do licznych praktyk, staży i projektów współpracy. Dzięki temu studenci szybko zdobywają praktyczne umiejętności, które przekładają się na dynamiczny start kariery zawodowej.

Bogata oferta kulturalna i rozrywkowa
Warszawa oferuje szeroki wachlarz wydarzeń kulturalnych, od koncertów i wystaw, po festiwale i spektakle. Ta różnorodność pozwala studentom nie tylko na relaks, ale również na rozwijanie zainteresowań i twórczego podejścia do życia poza uczelnią.

Międzynarodowy charakter
Spotkanie studentów i profesjonalistów z całego świata sprawia, że warszawskie środowisko naukowe jest wielokulturowe i otwarte. Ta globalna wymiana doświadczeń wzbogaca perspektywy edukacyjne i przygotowuje do pracy na arenie międzynarodowej.

Nowoczesna infrastruktura
Rozbudowana sieć transportowa, nowoczesne kampusy, centra naukowe oraz przestrzenie coworkingowe zapewniają komfortowe warunki do nauki i badań. Warszawa inwestuje w rozwój technologiczny, co umożliwia studentom korzystanie z najnowszych rozwiązań i zasobów miejskich.

Kontakt:

ul. Jagiellońska 57/59
03-301 Warszawa
tel. 22 519 21 00

Biuro Rekrutacji
studia w j. polskim
tel. 22 519 21 70

Biuro Rekrutacji
studia podyplomowe
tel. 22 519 21 95
Polityka Prywatności