Giżycko, Polska

Bezpieczeństwo zdrowotne
I stopnia licencjackie
Spis treści

⇑Bezpieczeństwo zdrowotne na WSBezp Giżycko
Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: ochrona i bezpieczeństwo
System studiów: stacjonarne, niestacjonarne
Bezpieczeństwo Zdrowotne pod szyldem Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa to absolutna nowość edukacyjna. Uczelnia uruchomiła ten kierunek jako pierwsza w Polsce, otwierając przed kandydatami innowacyjne możliwości rozwoju i perspektywy ciekawej pracy w wielu sektorach, odpowiedzialnych za poczucie bezpieczeństwa najcenniejszej wartości każdego człowieka.
Bezpieczeństwo Zdrowotne jest ściśle związane z podstawowymi wskazaniami wyrażanymi poprzez: kształtowanie postaw prozdrowotnych, edukację i profilaktykę zdrowia, zapobieganie chorobom, wczesne diagnozowanie, skuteczne leczenie. Pośród norm dotyczących bezpieczeństwa zdrowotnego zauważa się: równość wszystkich obywateli w dostępie do służby zdrowia, podmiotowe traktowanie pacjentów, uczciwość diagnostyczną. Zasady bezpieczeństwa zdrowotnego mają współcześnie bardzo szeroki zakres, wykraczają poza działania ściśle medyczne i odnoszą się do modelowania dobrego dla życia środowiska, zdrowego stylu życia, dobrych warunków wychowawczych, zdrowej żywności, możliwości w edukacji o zdrowiu, kształtowaniu i socjalizacji postaw w dbałości o zdrowie, ochrony zdrowia i bezpieczeństwa w przebiegu pracy oraz dbałości o badania okresowe, ochrony zdrowia w placówkach oświatowych od wczesnych etapów życia, dostępu do badań i zabiegów medycznych z zasadą sprawiedliwości i konieczności, godnej opieki w sytuacji chorób przewlekłych oraz wobec pacjentów sprawiających trudności w opiece medycznej i paliatywnej.
Zakres (ścieżki, specjalności):
⇑Test. Odpowiedz na pytania i sprawdź czy Bezpieczeństwo zdrowotne to kierunek dla Ciebie!

Odpowiedz na wszystkie pytania i sprawdź, czy kierunek Bezpieczeństwo zdrowotne jest dla Ciebie!
⇑Definicje i cytaty
Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo – stan dający poczucie pewności i gwarancje jego zachowania oraz szansę na doskonalenie.
Bezpieczeństwo
Brytyjski rząd narzucił w 2002 kolejom surowe normy bezpieczeństwa. W związku z czym bilety podrożały. W związku z czym ludzie przesiedli się do samochodów, podróżowanie którymi jest średnio 25 razy mniej bezpieczne od jazdy pociągiem. W związku z czym więcej ludzi zginęło w podróży – a wszystko to dla bezpieczeństwa.
Autor: Wojciech Orliński, Milczący rozsądek, czyli nowy bezpieczny świat, „Duży Format”, wyborcza.pl, 21 sierpnia 2014.
Bezpieczeństwo
I biegnąc po łące czuje się tak bezpieczna jak Plusquamperfectum – najbezpieczniejszy z czasów.
Autor: Ewa Lipska, Oni
Bezpieczeństwo
Nigdy nie czuj się bezpiecznie u boku kobiety, którą kochasz.
Autor: Leopold von Sacher-Masoch