studialicencjackie.info
Kraków, Polska

Digital biznes – tworzenie, ekonomia, zarządzanie

I stopnia licencjackie
Spis treści

Digital biznes – tworzenie, ekonomia, zarządzanie na UPJP2

Język wykładowy: polski
Grupa kierunków: ekonomiczne, administracyjne
System studiów: sta­cjo­nar­ne, nie­sta­cjo­nar­ne

Definicje i cytaty

Biznes
Biznes (ang. business) – anglicyzm, który oznacza działalność gospodarczą.
Ekonomia
Ekonomia – nauka społeczna analizująca oraz opisująca produkcję, dystrybucję oraz konsumpcję dóbr i uslug. Nie jest nauką ścisłą, lecz posługuje się aparatem matematycznym (głównie metody ilościowe). Słowo „ekonomia” wywodzi się z języka greckiego οικονομία i tłumaczy się jako οἰκος (oikos), co znaczy „dom” i νόμος (nomos), czyli „prawo, reguła”. Starożytni Grecy stosowali tę definicję do określania efektywnych zasad funkcjonowania gospodarstwa domowego.
Zarządzanie
Zarządzanie – ogólny zakres działań, procesów i decyzji, których zastosowanie w odniesieniu do zasobów, osób, kapitału lub organizacji ma zapewnić warunki do efektywnego ich funkcjonowania prowadzącego do osiągnięcia postawionych celów.
Ekonomia
Fizyk, który jest tylko fizykiem, może być pierwszej klasy fizykiem i najbardziej wartościowym członkiem społeczeństwa. Ale wybitnym ekonomistą nie może być ktoś, kto jest tylko ekonomistą. Ekonomista, który jest tylko ekonomistą, jest nie tylko skończonym nudziarzem, lecz jest wręcz niebezpieczny.
Autor: Friedrich August von Hayek
Ekonomia
Nie ma już „realnej gospodarki”, zastąpił ją na naszych oczach „kapitalizm kasynowy”. Upadł Hayekowski dogmat, że rynek jest jedynym wiarygodnym źródłem informacji o ludzkich potrzebach i wartości towarów.
Autor: Cezary Michalski, krytykapolityczna.pl, 7 sierpnia 2011
Ekonomia
Przesadna uwaga poświęcana w indyjskich mediach ludziom sukcesu stworzyła fałszywie optymistyczny obrazek życia w Indiach. A ponieważ do grupy korzystającej na wzroście gospodarczym należą nie tylko biznesmeni, ale także artyści, intelektualiści i ludzie wolnych zawodów, zewsząd usłyszeć można optymistyczne relacje na temat fantastycznego indyjskiego sukcesu. Co jeszcze bardziej niepokojące, stosunkowo zamożna i opiniotwórcza część społeczeństwa łatwo może ulec pokusie, by traktować wzrost gospodarczy jako główny wskaźnik społecznego rozwoju. Martwię się, że ta iluzja sprawi, iż demokratyczna polityka nie będzie się koncentrować w należytym stopniu na rozwiązywaniu problemów społecznych nękających ogromne rzesze mieszkańców.
Autor: Amartya Sen, Czy Indie dogonią Chiny?, „Gazeta Wyborcza”, 4–5 czerwca 2011.

Dlaczego warto studiować w Krakowie?

Kraków

Bogata tradycja akademicka
Kraków od wieków kojarzy się z nauką i intelektualizmem. Historyczne środowisko miasta, z wieloma uczelniami i tradycjami akademickimi, nadaje studiowaniu wyjątkowy klimat, który inspiruje do głębokiej refleksji i rozwoju naukowego.

Niepowtarzalna atmosfera historyczna
Zabytkowe kamienice, malownicze uliczki i urokliwe place tworzą niezapomniany klimat, który codziennie inspiruje studentów. Otoczenie pełne historii i kultury sprzyja rozwijaniu kreatywności i poszerzaniu horyzontów.

Bogactwo kulturalne
Kraków to centrum kulturalne Polski, gdzie festiwale, wystawy, koncerty i wydarzenia artystyczne odbywają się niemal na każdym kroku. Taka oferta pozwala studentom nie tylko na naukę, ale i na aktywne uczestnictwo w życiu kulturalnym, co wzbogaca ich doświadczenia i rozwija pasje.

Społeczność studencka
Miasto przyciąga studentów z całego kraju i zagranicy, tworząc żywą, otwartą i wspierającą społeczność akademicką. Intensywne życie studenckie, liczne inicjatywy i spotkania umożliwiają budowanie trwałych relacji, które często przeradzają się w wartościowe kontakty zawodowe i przyjaźnie.

Inspirujące środowisko naukowe
Kraków oferuje nie tylko tradycyjne przestrzenie edukacyjne, ale także nowoczesne centra badawcze, biblioteki i miejsca spotkań naukowych. To połączenie tradycji z nowoczesnością stwarza idealne warunki do poszerzania wiedzy oraz rozwijania umiejętności praktycznych, przygotowując studentów do wyzwań współczesnego rynku pracy.

Kontakt:

ul. Kanonicza 25
31-002 Kraków
tel. Polacy 519 323 359
Foreigners: +48 12 88 98 617


Polityka Prywatności