studialicencjackie.info
Dąbrowa Górnicza, Polska

English in Business and Tourism

I stopnia licencjackie
Spis treści

English in Business and Tourism na AWSB

Język wykładowy: polski
System studiów: sta­cjo­nar­ne, nie­sta­cjo­nar­ne
Dlaczego warto:

Praktyczne umiejętności od pierwszych zajęć

Specjalność English Studies in Business and Tourism przygotowuje maturzystów po ukończeniu szkoły średniej do realnych wyzwań międzynarodowego biznesu i branży turystycznej. Program łączy intensywną naukę języka angielskiego z przedmiotami ekonomicznymi, prawniczymi i zarządczymi, co umożliwia praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy już od pierwszych semestrów studiów.

Case studies i problem solving w działaniu

Zajęcia oparte na analizie rzeczywistych case studies oraz metodzie problem solving angażują studentów w rozwiązywanie realnych problemów biznesowych i turystycznych. Uczestnicy uczą się sporządzać profesjonalną korespondencję handlową, tworzyć dokumentację turystyczną i przygotowywać raporty finansowe w języku angielskim, co znacząco podnosi ich kompetencje praktyczne.

Nowoczesne technologie wspierające naukę

Akademia WSB udostępnia laboratorium translatoryczno-fonetyczne z kabinami, platformę Moodle, tablice interaktywne oraz rozbudowane moduły e-learningowe. Dzięki tym rozwiązaniom studenci doskonalą wymowę, poszerzają słownictwo i utrwalają wiedzę o każdej porze, co umożliwia elastyczne dopasowanie nauki do indywidualnego stylu i tempa pracy.

Kontakt z praktykami i native speakerami

Program obejmuje regularne spotkania z tłumaczami symultanicznymi, dziennikarzami oraz specjalistami z branży technologicznej i turystycznej. Z kolei konwersacje prowadzone przez native speakerów z Wielkiej Brytanii, USA i Irlandii wpływają na naturalność komunikacji oraz pozwalają poznać realia funkcjonowania języka angielskiego w różnych kulturach.

Szerokie perspektywy zawodowe

Absolwenci specjalności mogą podejmować pracę w międzynarodowych korporacjach, biurach podróży, mediach czy instytucjach dyplomatycznych. Umiejętność posługiwania się angielskim w kontekście ekonomicznym, prawnym i turystycznym otwiera drzwi do różnorodnych stanowisk – od specjalisty ds. obsługi ruchu turystycznego po analityka rynków zagranicznych.

Dodatkowe szkolenia i rozwój kompetencji

W ramach studiów dostępne są certyfikowane kursy z zarządzania projektami, warsztaty wystąpień publicznych, szkolenia z design thinking oraz przygotowanie do egzaminów językowych. Ta oferta pozwala na zdobycie dodatkowych uprawnień i specjalizacji już w trakcie licencjatu, co wzmacnia atrakcyjność kandydatów na rynku pracy.

Kompleksowe przygotowanie do dalszej ścieżki

Dzięki interdyscyplinarnemu podejściu oraz praktycznemu charakterowi programu studenci są gotowi zarówno do kontynuowania edukacji na studiach magisterskich, jak i do szybkiego wejścia na rynek pracy. Specjalność English Studies in Business and Tourism stanowi solidną podstawę dalszego rozwoju zawodowego i akademickiego.
Strona www uczelni: wsb.edu.pl

Definicje i cytaty

Business
Biznes (również interes, ang. business) – przedsięwzięcie handlowe, produkcyjne lub usługowe.

Etymologicznie słowo business wywodzi się z „busy” – zajęty, aktywny. W wymiarze społecznym bycie „zajętym” człowiekiem biznesu może oznaczać zaangażowanie w organizację procesu wytwarzania dóbr lub usług w celach komercyjnych.

Po 1989 roku wiele instytucji w Polsce używa określenia biznes, np. Polska Rada Biznesu.

W ekonomii dyscypliną kierowania biznesem, w Polsce częściej nazywaną zarządzaniem, określa się naukę społeczną o zarządzaniu ludźmi i organizacjami w celu produktywnego osiągania celów przedsiębiorstw, w tym realizacji zysku dla właścicieli. Biznes może być też rozumiany jako synonim przedsiębiorczości.

Biznes w dyscyplinie strategii rozumiany jest jako spójny obszar działalności gospodarczej.

Szkoły biznesu, zakładane początkowo w USA kształcą kadrę kierowniczą. Można definiować biznes patrząc na przedmiot nauczania w tych szkołach. W ich programie zwykle znajdują się zajęcia z zarządzania, finansów, marketingu, IT, prawa, strategii, psychologii i ekonomii.

Mówi się o strategicznych jednostkach biznesowych (SBU) – samodzielnych jednostkach analizy i działań zarządczych w ramach złożonych przedsiębiorstw.

Kultura biznesu rozumiana jest jako zbiór zasad, którymi kierują się przedsiębiorcy uczestniczący w procesie wymiany gospodarczej. Koniunkturę biznesu analizuje się pod względem cykli koniunkturalnych (ang. business cycles).

Kontakt:

ul. Cieplaka 1c
41-300 Dąbrowa Górnicza
tel. 32 295-93-00
Polityka Prywatności